کارگاه آموزشی نورومارکتینگ 1

تاریخ برگزاری کلاس: اعلام میگردد

رزومه استاد

خانم دکتر آناهیتا خرمی بنارکی متخصص علوم اعصاب شناختی و نورومارکت


مدرسین بخش عملی:

 

تیم فنی گروه علمی داج

طول دوره: ۸ساعت
استاد دوره: دکتر آناهیتا خرمی بنارکی
ساعت شروع و پایان: ۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰
هزینه ثبت نام: ---
هزینه دانشجویی با ارائه کارت معتبر:

200 هزار تومان

مکان: آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

نحوه پرداخت:

ثبت نام در سایت آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

 

 
babak n mohsen low

اهداف:

به ظاهر نورومارکت را می توان در جستجوی ناخودآگاه مشتری برای انتخاب و خرید محصول بر اساس اندازه گیری توجه، حافظه و هیجان تعریف کرد که توسط ابزارهای مدرن بررسی مغز (مانند، ابزار رصد چشمی، تصویربرداری، ثبت امواج مغزی و ثبت امواج الکتریکی پوستی و......) قابل اندازه گیریمی باشد.

اما اگر مشتری را مخاطب  و محصول را پیام تلقی کنیم پس اثر پذیری مخاطب از هر رسانه مانند فیلم، مطبوعات و تلویزیون را می توان از مغزش رصد کرد، آنچه که تا به حال علم بدان دسترسی نداشته. باید دانست خیلی از پیام های بصری و شنیداری در موقعیت های مختلف تحت تاثیر هیجانات ما در مغز آنالیز می شوند و تصمیم گیری های ما مستقل از این ویژگی نمی باشند. از طرفی علوم اعصاب بیان می کند که حدودا هفتاد تا نود درصد هیجانات ما بر حسب موقعیت، خارج از درک و کنترل آگاهانه ما هستند. برای همه ما پیش آمده است که مثلا برای خرید خانه ای میرویم وارد آن خانه که می شویم بطور نا خودآگاه دلمان می گیرد و با این که توصیف می کنیم خوشمان نیامد اما نمی توانیم علت اصلی آن را به خوبی توضیح دهیم و سعی می کنیم با منطقمان دلایلی که به ذهنمان میرسد را عامل حسمان بدانیم. یا معلمی که نمیداند که چرا از یکی از دانش آموزانش خوشش نمی آید و نا خوداگاه با دیدن او عصبانی می شود و قادر به کنترل رفتار و حس خود نیست و با ندانستن و توجیه رفتار خود اوضاع ارتباطی خود را بدتر می کند.

این شاخه علمی می تواند گستره ای از رفتار ها و افکار ما را در موقعیت ها مختلف از زبان مغز بررسی کند و آنچه را از ناخودآگاه خود نمیدانستیم امروزه از زبان ابزارهای علوم اعصاب بشنویم. امروزه توان این ابزارها اگر چه هنوز در اول راه است اما تا آن حد پیشرفت کرده که یکی از دادگاه های ایالات متحده، سیگنال را به خدمت می گیرد تا پرونده دو دهه مسکوت را حل کند و مجرم واقعی را که به مدت حدودا دو دهه انکار واقعیت می کرد ولی در زندان بود را شناسایی کند.

نورومارکت واسط بررسی مسایل فرهنگی و قومیتی و اکولوژیک است برای شناخت بیشتر انسان که فراتر از رفتار موقعیتی و اجتماعی تحت تاثیر آموخته های ناخودآگاه خود از فرهنگ و محیط زیست خود قرار می گیرد. مثلا افرادی که در ارتفاعات می زیند در قبال یک سری مسایل و مشکلات مقاومتر هستند و افرادی که کنار دریا میزیند واکنش های متفاوتی به همان مشکلات نشان میدهند که فراتر از آموخته ها تابع اثرات محیط زیست بر مغز و بیوشیمیایی آن است.

یکی از معضلات بزرگ شهروندی در ایران رانندگی های نا مناسب است. ضمن این که شناخت بیشتر از انسان به طراحان صنعتی و مهندسان میآموزد که خودروها را چگونه برای کنترل ترافیک و حوادث طراحی کنند، می تواند به پلیس کمک کند تا در شناسایی و دسته بندی رانندگاه از نظر نظر میزان تحریک پذیری و تمرکز و توجه  و کنترل فوری فرمان کمک نماید. همه و همه فصل جدیدی را در انتخاب رانندگان مستعدتر و حرفه ای تر برای وسایل نقلیه بسیار حساس مانند لکوموتیو ران ها، رانندگان اتوبوس ها و وسایط نقلیه سنگین فراهم می اورد.

مقوله ای دیگر که علوم اعصاب در دنیا بدان اقبال دارد پزشکی قانونی است و دادگستری که به اندازه با مشکلات دروغ پردازی، تمارض به بیماری های روان و اختلالات حافظه که نمیداند دقیقا پس از حادثه رخ داده یا پیش از ان .

با این نگاه کوتاه نورومارکت و در کل علوم اعصاب در هر حوزه های که با مغز سرو کار دارد از بیمار تا سالم و در موقعیت های مختلف شغلی و اقلیمی از سیاست گرفت تا درون رحم مادر می تواند مغز را انچنان که نمی شناسیم به ما بشناسد و این علم چشم آگاه جهان اینده خواهد بود و در این گروه تلاش داریم تا خدمات تحقیقاتی و مشاوره ای را در حوزه های در این دست با ابزار های متنوعی که در اختیار داریم به مخاطبان پویا و جویا خویش ارایه دهیم.

پیش نیاز:

این دوره نیازی به پیش نیاز تخصصی ندارد.

سر فصل هایی که در کلاس تدریس خواهد شد:

1.  تولد و بیوگرافی نورومارکت
2.  عجز روشهای پیشین تحقیقات در نشان دادن بعضی توانمندیهای هوشمند انسان
3.  ابزارهای مطالعاتی و بیومتری در نورمارکت
4.  نورومارکت حسی(sensory marketing)
5.  نورومارکت و مغز ناخودآگاه
6.  نورومارکت و مغز و توجه، حافظه
7.  نورومارکت و تصمیم گیری و هیجان( افسوس باخت!!!gain and loss)
8.  نورمارکت و تبلیغات و برند (چرا  چگون کمپین های تبلیغاتی شکست می خورند)
9.  نورومارکت وبسته بندی و طراحی(neuroaesthetic join to neuromarket)
10.  نورومارکت و رسانه
11.  حوزه ها و شرکت های معرف نورومارکت تجاری
12.  نورومارکت و مذاکره و توافق با مشتری
13.  نوروساینس و زیر ساخت های عصبی اعتماد
14.  اخلاق در نورومارکت
15.  تجارت جدید  در پیوند با نوروی جدید
16.  کار عملی  :ثبت ترکیبی و سنکرون  EEG+ Eye tracker+GSR+Face reader

مخاطبان:

 جامعه شناسان، متخصصان علوم اجتماعی، روانشناسی، فنی مهندسی (مهندسین پزشکی، هوش مصنوعی، طراحان محیط زیست، شهرسازی و معماران و...)، محققین مدیریت و اقتصاد، متخصصان علوم اعصاب شناختی، محقیقن حوزه حقوق و جزا، هنرمندان، بازاریابان، تحلیل گران بازار،شرکتهای تبلیغاتی، رسانه ای، کلیه شرکت ها و کارخانه جات تولیدی و ارائه کننده محصول از هر نوع و عموم افراد علاقه مند به نورو مارکتینگ.


برای ثبت نام کلیک نمایید.


photo 2017 04 03 15 05 10

 

آنالیز ردیاب چشم و نگاه از تبلیغ نیوشا
این آنالیز بصری مربوط به 4 نفر و در 5 ثانیه نمایش ثبت شده  است 

photo 2017 04 03 15 06 54

رنگهای گرم نشانگر نگاه طولانی مدت چشم در آن نقاط است

 photo 2017 04 03 15 19 41

 آنالیز زمانی بصورت چارت از تصویر فوق
بنظر میرسد تی بگ زودتر دیده شده ولی زمان نگاه برای کشف راز لوگو بیشتر بوده هر چند دیرتر از همه دیده شده است.


برای ثبت نام کلیک نمایید.