فوت های کوزه‌گری ردیابی چشم

شماره 2:

⭕️ پروژه شما تجاری باشد یا دانشگاهی، جایگزینی برای مطالعه پایلوت وجود ندارد!

✴️بسیاری از کارشناسانی که به انجام پروژه های ردیابی چشم مشغول هستند (چه در دانشگاه ها و چه خارج از دانشگاه) تعداد زیادی ثبت داده انجام می‌دهند و پس از صرف زمان و هزینه زیاد متوجه مشکلاتی می‌شوند که به راحتی با انجام یک مطالعه پایلوت یا پیش-آزمایش این مشکلات رامیتوان شناسایی کرد و راه حلی چه بسا ساده برای آنها پیدا کرد.

✴️ انواع مشکلاتی که با انجام مطالعه پایلوت به راحتی قابل شناسایی هستند شامل دامنه وسیعی میشوند؛ مواردی چون نور نا مناسب محیط، عدم کالیبراسیون مناسب، دشواری یا سادگی بیش از حد تکلیف، بازتاب داخلی در لنز های چشمی، مشکلات احتمالی در سخت افزار یا نرم افزار مربوط به ردیابی چشم، استفاده از آرایش مژه برای خانم‌ها، نا مناسب بودن شرایط محیط آزمایش (آزمایشگاه یا محیط بیرون). مطالعه پایلوت همچنین می‌تواند به شما کمک کند تخمنی از اینکه کار هر ثبت به چه قدر زمان نیاز دارد کمک کند تا بتوانید زمان کلی جمع آوری داده را تخمین بزنید. مطالعه پایلوت در بسیاری موارد حتی می‌تواند به شما کمک کند ایرادات احتمالی روش تحقیق تان را بشناسید و آنها را اصلاح کنید.

✴️منظور از مطالعه پایلوت این نیست که فقط از یک مشارکت کننده داده جمع آوری کنید یا مراحل انجام آزمایش را برای خود مرور کنید. منظور ما طی کردن تمام مسیر یک آزمایش در شرایط واقعی محیط آزمایش، کالیبره کردن ردیاب چشم مورد استفاده با چند مشارکت کننده متفاوت در محیط واقعی آزمایش و انجام آنالیز های پیش بینی شده به این منظور که ببینید واقعا امکان سنجش خروجی های مد نظرتان با این روش تحقیق، تجهیزات، محیط آزمایش و شرکت کننده ها وجود دارد یا نه.

✴️در بسیاری از موارد ایده هایی که در جلسات یا مشاوره ها به نظر خیلی ناب و منحصر به فرد میایند وقتی به مرحله مطالعه پایلوت میرسند شکل و نمایی کاملا متفاوت پیدا میکنند. در واقع مطالعه پایلوت به این منظور توصیه میشود که شما با این شکل و نمای متفاوت ایده ناب خود قبل از اتمام کار طاقت فرسای ثبت داده برای مطالعه اصلی رو به رو شوید.

تکنولوژیهای نورساینس در گروه علمی داج

عضویت در کانال تلگرام

https://t.me/neuromarketingdaj

محتوای این مطلب برای اعضای وب سایت گروه علمی داج می باشد. لطفا عضو شوید. عضویت در سایت داج