الکتروانسفالوگرافی چیست؟

الکتروانسفالوگرافی(نوارمغزی)، ثبت فعالیت های الکتریکی مغز است.

انواع EEG  برای محدوده وسیعی از کاربردها و ترکیب Multi modal با سایر سیستم های سنجش قابل ارائه هست. 

بیومتریک و  تصویربرداری مغزمانند ( EEG+fMIR , EEG+TMS ,EEG+fNIRS ,EEG+Eye tracker ,ERP ,BCI ,Neurofeedback

سیگنال مغزی موبایل

BRAIN PRODUCTS

       تحقیقات خود را برجسته کنید.                                                                            راهکارهای فوق العاده شرکت Brain Products برای کاربردهای مختلف!
• EEG
• ERP/EP
• (Event Related Potentials/ Evoked Potentials)
• EEG و TMS
• EEG و fMRI
• BCI – Brain-computer-Interface
• EEG و MEG
• علوم رفتاری
• مطالعات خواب
• آموزشی

R-Net

کلاه آب نمکی فوق العاده مناسب برای کودکان

۸-۱۶۰ کاناله

آماده سازی و پوشیدن در ۳ دقیقه

مخصوص آمپلی فایرهای مختلف brain products


LiveAmpدستگاه ثبت بی سیم سیگنال EEG

قابلیت های سیستم:
–    بی سیم، قابل حمل و بدون محدودیت در حرکت
–    قابل اتصال به تمامی کامپیوترهای دارای سیستم عامل ویندوز
–    سبک و جمع و جور. دارای وزنی کمتر از 60 گرم و ابعاد mm 80*50*10 (همراه با باتری)
–    ثبت سیگنال با کیفیت بالا و قابل مقایسه با سیستم های آزمایشگاهی EEG با بالاترین تکنولوژی
–    دارای مبدل A/D 24 بیتی با نرخ نمونه برداری تا 1 کیلوهرتز در سطح نویز کمتر از 2 میکرو ولت پیک تو پیک و با CMRR بیشتر از 110 دسی بل
–    قابلیت استفاده با انواع الکترودهای اکتیو، پسیو و خشک و استفاده به صورت
referential 32 channel EEG amplifier و یا Bipolar EEG amplifier
–    دارای شتاب سنج 3 محوره داخلی
–    دارای پورت تریگر و سنسور و نیز امکان اخذ همزمان سایر سیگنال های فیزیولوژیک مانند EOG,ECG,EMG و … همچنین استفاده همزمان با سیستم Eye Tracker
–    امکان ذخیره سازی داده ها به صورت داخلی و نیز بر روی هارد کامپیوتر
–    امکان ثبت داده تا بیش از 10 ساعت بدون وقفه
–    قابل استفاده در مطالعات ورزش، خواب و مطالعات شناختی و نورو مارکتینگ


Cap Trak:

ثبت مکان الکترودها برای کلاه های اکتیو Acti CAP – سریع و دقیق

Cap Trak یک اسکنر سبک و دستی است که با دو دوربین مجهز شده است و یک نرم افزار با کاربرد آسان و مستقیم، برای مکان یابی سریع الکترودها دارد. این سیستم با یک کامپیوتر که از پیش پیکربندی شده، آماده استفاده است.

Cap Trak در یک نگاه:

 • سریع: برای مثال، مکان 128 الکترود را در کمتر از 2 دقیقه اسکن می کند.
 • دقیق: مکان الکترودها را با خطای میانگین کمتر از 1 میلی متر در دو اسکن متوالی، نشان می دهد.
 • معتبر: دو اندازه گیری را مقایسه کنید و سپس به Cap Trak اجازه دهید که در تعیین مواردی مانند این که آیا در دو اندازه گیری متوالی، کلاه از جای خود تکان خورده است، به شما کمک کند.
 • انعطاف پذیر: فرمت فایل های همانند را مشخص کنید و سپس داده ها را درBrain Vision Analyzer و یا سایر نرم افزارها، پردازش کنید.
 • مقرون به صرفه.

 actiCAP Xpress:

کاربرد آسان، سریع، امن، قدرتمند و با کارایی بالا

سنسورهایی با سر مدور و 4 طول متفاوت راحتی بالا را تضمین می کنند و می توان آن ها را حتی در هنگامی که کپ EEG روی سر فرد قرار دارد، به آن متصل نمود. یک راه حل نهایی برای کاربردهای واقعیت مجازی و BCI.

این بسته شامل آمپلی فایر 16 کاناله V-Amp برای ثبت EEG و نرم افزار OpenViBe™ شرکت Brain Products است که با قیمتی غیر قابل رقابت عرضه می گردد.

 • الکترودهای سنسوری خشک (با 16 الکترود با سیگنال فعال ، یک الکترود مرجع و یک الکترود فعال ارت) که از مواد طلا اندود عالی ساخته شده اند و می توان بارها و بارها از آن ها استفاده کرد..
 • دو نوع سنسور که “QuickBits” نامیده می شوند، با تضمین استفاده آسان:
  – 6 سنسور تخت T – شکل
  که برای فرونتو پولار و نواحی بدون مو به کار می رود (مانند اتصال مرجع و ارت در نواحی اطراف گوش).
  – 32 سنسور قارچی شکل
  که اتصال پایدار با پوست سر را تضمین می کند حنی اگر سنسورها کاملا عمود بر جمجمه نباشند.
 • QuickBits با چهار طول متفاوت به همراه actiCAP Xpress هستند تا بهترین اتصال بین الکترودها و پوست سر را تضمین کنند- صرفنظر از تراکم مو و یا شکل فضایی سر.
 •  طول های مختلف QuickBits به راحتی توسط نوارهای رنگی شان از هم تشخیص داده می شوند. جایگاه و نوع QuickBits که برای هر شخص مورد استفاده قرار می گیرد را می توان در برگه مخصوص یادداشت کرد تا به راحتی در اندازه گیری های بعدی برای همان شخص به کار رود.
 • QuickBits به راحتی تعویض می شوند، حتی اگر کپ بر روی سر شخص باشد. کلاه الکترود با خاصیت کشسانی بالا و سوراخ های بزرگ، اجازه دسترسی آسان به الکترودها را می دهد که آماده سازی کپ را سریع تر و بدون زحمت می کند.
 • 78 سوراخ روی کپ به همراه نگه دارنده های اضافی برای الکترودها، لایه بندی کاملا انعطاف پذیری را ارائه می کند که به راحتی می تواند همه موقعیت های سیستم 20/10 را پوشش دهد.
  شما همچنین می توانید الکترودها را به سرعت از یک موقعیت به موقعیت دیگری جا به جا کنید!

آمپلی فایر V-Amp
این آمپلی فایر بسیار کارآمد است که می تواند با الکترودهای فعال و غیرفعال و خشک مورد استفاده قرار گیرد. این آمپلی فایر همچنین می تواند اندازه گیری های سیگنال های تک قطبی و کمکی را نیز با داشتن دو ورودی AUX انجام دهد.


کلاهک ثبت EasyCap active از تکنولوژی الکترودهای فعال بهره می گيرد.

مدارات تبديل امپدانس که در داخل محفظه الکترودها تعبيه شده است، امکان ثبت سيگنال با کيفيت بالا، حتی در مقاومت های بالا را فراهم آورده است. با استفاده از EasyCap active زمان آماده سازی بيمار بطور قابل ملاحظه ای کاهش می يابد. ضمن آنکه نويز محيط و آرتيفکت های ناشی از حرکت حذف می گردند. اين کلاهک با اکثر تقويت کننده های EEG سازگار است و در صورت نياز، کانکتورهای مناسب در دسترس است.
محصولات EasyCap شامل اجزاء زير می باشند:
– کلاهک الکترود؛ ساخته شده از مواد سازگار با پوست و در اندازه های استاندارد 36 تا 62 سانتی متر.
– نگهدارنده الکترودها؛ جهت حفظ جايگاه الکترودها و جلوگيری از جابجايی الکترودها هنگام نصب.
– الکترودهای حلقوی؛ از جنس Ag/AgCl و با کيفيت بالا.


کلاهک ثبت EasyCap دارای مزايای زير است:

– الکترودها تنها در هنگام ثبت به کلاهک متصل می شوند. لذا يک ست الکترود را می توان برای کلاهک های مختلف در سايزهای مختلف مورد استفاده قرار داد و از اين لحاظ استفاده از EasyCap نسبت به روش های متداول بسيار مقرون به صرفه است.
– الکترودها تنها به تعداد نياز بر روی کلاهک نصب می شوند. بدين ترتيب نويز ناشی از الکترودهای بدون استفاده برطرف می گردد.
– برحسب نياز، جابجايی محل الکترودها در هر زمان ممکن است.
– آداپتورهای مورد نياز برای اتصال الکترودها به انواع دستگاه های ثبت EEG و همچنين الکترودهای غير مغناطيسی برای ثبت EMG و PET و MRI در دسترس است.
– طول، قطر و رنگ الکترودها بر حسب نوع کاربرد قابل انتخاب است.


BrainVision Recorder:
نرم افزار ثبت چند منظوره ای است که برای آماده سازی آمپلی فایر مشتریانمان با پلت فرمی جامع و آسان برای راه اندازی و اجرای ثبت، طراحی شده است.
ساختار مناسب و هوشمند منو، این مراحل سخت را ساده می کند و راهنمایی کاربر از طریق چیدمان سخت افزاری و طرح بندی فیلترهای سخت افزاری/ نرم افزاری صورت می گیرد.
حتی انتخاب فیلترهای سخت افزاری روی کانال به کانال پایه، توسط نرم افزار Recorder بسیار آسان و سریع است. داده های ثبت شده را میتوان به چندین روش نمایش داد و مونتاژ کانال ها ( اوریجینال، دوقطبی و میانگین) را می توان روی fly ها سوئیچ کرد تا نمایش کانال ها را با نیازهای خاص یک آزمایش، منطبق کنند. بررسی امپدانس تک تک کانال ها ساده است، هر الکترود در یک موقعیت توپوگرافیک قرار گرفته است و میزان امپدانس آن به وسیله کدگذاری رنگی که قابل انتخاب است، نمایش داده می شود.
BrainVision RecView راه حلی پیشرفته است که برای آنالیز داده هایی طراحی شده که در لحظه ثبت، به طور مستقیم از نرم افزار Reorder با شبکه اترنت و از طریق TCPIP منتقل می شوند.
BrainVision RecView به طور گسترده در ثبت EEG/fMRI مورد استفاده قرار می گیرد تا هم گرادیان و هم اعوجاج نوار قلبی را برطرف کند که اجازه کنترل آزمایش در طول اسکن را می دهد. الگوریتم نو آورانه اصلاح خطای دریفت الگو، پرش های الگو که ناشی از نقص در هم زمان کردن آمپلی فایر EEG و ساعت اسکنر است را جبران می کند. بنابراین در هر زمان اصلاح بهینه اطلاعات را خواهیم داشت.
با استفاده از همان مفهوم The History Tree که در نرم افزار BrainVision Analyzer وجود دارد، RecViewرا می توان برای آنالیز FFT، فیلتر کردن داده ها و نقشه برداری از پتانسیل های سطح، برای تمامی داده های ثبت شده، به همان خوبی BCI و bio/neurofeedback به کار برد.
نرم افزار BrainVision RecView با همه ویژگی های بی نظیری که دارد، بهترین همراه محصولات شما خواهد بود!


Analyzer

نرم افزار آنالیز پیشرو در تحقیقات نورو فیزیولوژی

نوآوری برپایه تجربیات

Analyzer راه حل جدید شرکت Brain Products  برای آنالیز داده های فیزیولوژیک است. در سال 1997، برخی افراد هوشمند در تیمBrain Products ،  اولین نسخه BrainVision Analyzer را طراحی کردند.  برنامه آنالیز جامع با کاربری آسان که نشانگرانقلاب تکنولوژیکی در تحقیقات نورو فیزیولوژی در سطح جهانی بود. از آن زمان، BrainVision Analyzer در هزاران آزمایشگاه تحقیقاتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

تجربیاتی که به وسیله تعداد بسیاری از استفاده کنندگان در طی سال ها جمع آوری شده است، جرقه طراحی Analyzer را زده و الهام بخش ما برای انجام توسعه بیشتر برای دستیابی به افق های جدید بوده است.

Analyzer های جدید  از اساس برای استفاده از .NET برنامه ریزی شده اند، پلت فرمی آینده گرا که پایداری خوب، هماهنگی سریع با دستورات جدید و زمینه کافی برای توسعه های آتی را تضمین می کند. همچنین .NET طراحی راه حل را برای شما از همیشه ساده تر می کند.

ساختار BrainVision Analyzer

Analyzer ساختاری  ماژولار دارد که شامل داده خوان، تبدیلات و مو نتاژها به همان خوبی گزارش داده ها، نمایش و قطعات افزودنی می شود.

یک افزونه ساده از اجزای جدید این را ممکن می سازد که به صورت دینامیک قابلیت های Analyzer را افزایش دهیم و ما متعهد هستیم که به طور پیوسته قابلیت های Analyzer را گسترش دهیم. کاربران این نرم افزار، به همه اطلاعات و نمونه کدهای لازم برای ارتقا ماژولار Analyzer خود دسترسی خواهند داشت. مترجم پایه ای یکپارچه پایه ای، به همراه این حقیقت که تبدیلات و افزودنی ها می توانند به هر زبان .NET نوشته شوند، امکان برنامه ریزی سریع و انعطاف پذیر این اپلیکیشن را فراهم می کند.

داده خوان ها

Analyzer می تواند بیش از 25 فرمت داده مربوط به تولید کنندگان پیشرو را بدون مداخله کاربر، به صورت خودکار بخواند و پردازش کند. داده خوان معمول هم چنین انتخاب های پیکربندی فراوانی را برای توصیف داده خام و اعلام آن به BrainVision Analyzer در اختیار کاربر می گذارد. برای لیست کامل داده خوان ها لطفا به مشخصات تکنیکی که در صفحه آخر این بروشور چاپ شده است، مراجعه کنید.


EMOTIV

کاربردها :

 •   ثبت سیگنالهای مغز بصورت بیسیم و بدون ژل- برپایی سریع آزمایش
 •   مطالعات علوم شناختی
 •   مطالعات مغز و اعصاب
 •   طراحی بازی کامپیوتری
 •   مطالعات مبتنی بر رابطه مغز با کامپیوتر و ماشین و کاربردهای بسیار متنوع دیگر (BMI, BCI)
 •   دارای 14 کانال می باشد.