BRAIN PRODUCTS

الکتروانسفالوگرافی چیست؟

الکتروانسفالوگرافی(نوارمغزی)، ثبت فعالیت های الکتریکی مغز است.

انواع EEG  برای محدوده وسیعی از کاربردها و ترکیب Multi modal با سایر سیستم های سنجش قابل ارائه هست. 

 EEG+fMIR ,  EEG+TMS , EEG+fNIRS  ,  EEG+Eye tracker ,  ERP , BCI ,  Neurofeedback


       تحقیقات خود را برجسته کنید.                                                                            راهکارهای فوق العاده شرکت Brain Products برای کاربردهای مختلف!
• EEG
• ERP/EP
• (Event Related Potentials/ Evoked Potentials)
• EEG و TMS
• EEG و fMRI
• BCI – Brain-computer-Interface
• EEG و MEG
• علوم رفتاری
• مطالعات خواب
• آموزشی

Analyzer

نرم افزار آنالیز پیشرو در تحقیقات نورو فیزیولوژی – بدون نیاز به دانش کد نویسی

نوآوری برپایه تجربیات

Analyzer راه حل جدید شرکت Brain Products  برای کلیه آنالیزهای مربوط به سیگنال مغز و بیومتریک است. برخی از آنالیز ها شامل,

 , ERS , ERD,  Filter and artifact correction, segment, average. ERP, ICA, source localization, connectivity , Frequency analysis, Wavelet analysis , power analysis , Time/Freq analysis

ساختار BrainVision Analyzer

Analyzer ساختاری  ماژولار دارد که شامل داده خوان، تبدیلات و مو نتاژها به همان خوبی گزارش داده ها، نمایش و قطعات افزودنی می شود.

یک افزونه ساده از اجزای جدید این را ممکن می سازد که به صورت دینامیک قابلیت های Analyzer را افزایش دهیم .  ما متعهد هستیم که به طور پیوسته قابلیت های Analyzer را گسترش دهیم. کاربران این نرم افزار، به همه اطلاعات و نمونه کدهای لازم برای ارتقا ماژولار Analyzer خود دسترسی خواهند داشت. مترجم پایه ای یکپارچه پایه ای، به همراه این حقیقت که تبدیلات و افزودنی ها می توانند به هر زبان .NET نوشته شوند، امکان برنامه ریزی سریع و انعطاف پذیر این اپلیکیشن را فراهم می کند.

امکان ارتباط با سایر محیطهای آنالیز 
Matlab – Python – Besa

داده خوان ها (Dataset Reader)

Analyzer می تواند بیش از 25 فرمت داده مربوط به تولید کنندگان پیشرو را بدون مداخله کاربر، به صورت خودکار بخواند و پردازش کند. داده خوان معمول هم چنین انتخاب های پیکربندی فراوانی را برای توصیف داده خام و اعلام آن به BrainVision Analyzer در اختیار کاربر می گذارد.

برای دیدن دموی  این نرم افزار و یا خرید آن با ما در تماس باشید


BrainVision Recorder:
نرم افزار ثبت چند منظوره ای است که برای آماده سازی آمپلی فایر با پلت فرمی جامع و آسان برای راه اندازی و اجرای ثبت، طراحی شده است.
ساختار مناسب و هوشمند منو، این مراحل سخت را ساده می کند و راهنمایی کاربر از طریق چیدمان سخت افزاری و طرح بندی فیلترهای سخت افزاری/ نرم افزاری صورت می گیرد.
حتی انتخاب فیلترهای سخت افزاری روی کانال به کانال پایه، توسط نرم افزار Recorder بسیار آسان و سریع است. داده های ثبت شده را میتوان به چندین روش نمایش داد و مونتاژ کانال ها ( اوریجینال، دوقطبی و میانگین) را می توان روی fly ها سوئیچ کرد تا نمایش کانال ها را با نیازهای خاص یک آزمایش، منطبق کنند. بررسی امپدانس تک تک کانال ها ساده است، هر الکترود در یک موقعیت توپوگرافیک قرار گرفته است و میزان امپدانس آن به وسیله کدگذاری رنگی که قابل انتخاب است، نمایش داده می شود.

BrainVision RecView

راه حلی پیشرفته است که برای آنالیز داده هایی طراحی شده که در لحظه ثبت، به طور مستقیم از نرم افزار Reorder با شبکه اترنت و از طریق TCPIP منتقل می شوند.
BrainVision RecView به طور گسترده در ثبت EEG/fMRI مورد استفاده قرار می گیرد تا هم گرادیان و هم اعوجاج نوار قلبی را برطرف کند که اجازه کنترل آزمایش در طول اسکن را می دهد. الگوریتم نو آورانه اصلاح خطای دریفت الگو، پرش های الگو که ناشی از نقص در هم زمان کردن آمپلی فایر EEG و ساعت اسکنر است را جبران می کند. بنابراین در هر زمان اصلاح بهینه اطلاعات را خواهیم داشت.
با استفاده از همان مفهوم The History Tree که در نرم افزار BrainVision Analyzer وجود دارد، RecViewرا می توان برای آنالیز FFT، فیلتر کردن داده ها و نقشه برداری از پتانسیل های سطح، برای تمامی داده های ثبت شده، به همان خوبی BCI و bio/neurofeedback به کار برد.
نرم افزار BrainVision RecView با همه ویژگی های بی نظیری که دارد، بهترین همراه محصولات شما خواهد بود!


Cap Trak:

ثبت مکان الکترودها برای کلاه های اکتیو Acti CAP – سریع و دقیق

Cap Trak یک اسکنر سبک و دستی است که با دو دوربین مجهز شده است و یک نرم افزار با کاربرد آسان و مستقیم، برای مکان یابی سریع الکترودها دارد. این سیستم با یک کامپیوتر که از پیش پیکربندی شده، آماده استفاده است.

Cap Trak در یک نگاه:

 • سریع: برای مثال، مکان 128 الکترود را در کمتر از 2 دقیقه اسکن می کند.
 • دقیق: مکان الکترودها را با خطای میانگین کمتر از 1 میلی متر در دو اسکن متوالی، نشان می دهد.
 • معتبر: دو اندازه گیری را مقایسه کنید و سپس به Cap Trak اجازه دهید که در تعیین مواردی مانند این که آیا در دو اندازه گیری متوالی، کلاه از جای خود تکان خورده است، به شما کمک کند.
 • انعطاف پذیر: فرمت فایل های همانند را مشخص کنید و سپس داده ها را درBrain Vision Analyzer و یا سایر نرم افزارها، پردازش کنید.
 • مقرون به صرفه.

همزمان سازی کارکرد دو سیستم ردیابی چشم و سیگنال مغزی

 • در این مدالیته دو سیستم باید به هم اعلام کنند که در حال انجام چه کاری هستند. و این سازوکار نیاز به یک سری تمهیدات و لوازم سخت افزار و نرم افزاری دارد، شرکت در صورت نیاز با توجه به مقدورات آزمایشگاه شما مشاوره لازم را در این مورد ارائه خواهد داد.  بسته به نوع تسک و محرک همینطور سخت افزار و نرم افزار بکار گرفته شده در تحقیق روشهای متنوعی برای این کار وجود دارد . بزودی در کارگاهی مروری بر این روشها خواهیم داشت. 

در نقشه برداری مغز  ثبت مولتی مودال از اهمیت ویژه ای برخوردار است به لحاظ اینکه رازهای پنهان را کشف کنیم باید بتوانیم از نظر زمانی و مکانی پاسخ رویداد ( تحریک) را با دقت بالایی رصد کنیم . همانطور که میدانید fMRI از نظر مکانی دقت خوبی دارد و در عوض دقت زمانی EEG بهتر است و این بهتر بودن در حد 1000 برابر است بنابراین آمیخته کردن ثبت EEG-fMRI  اطلاعات بسیار ارزش مندی به محقق میدهد تا مکان و زمان فعالیتهای مغز را خوب دنبال کند .

گروه علمی داج بنمایندگی از Brain products  آلمان  تنها شرکت است که در آزمایشگاه نقشه برداری مغز این مدالیته را راه اندازی کرده و قریب 6 سال است در حال بهره برداری است  و آمادگی دارد در مراکز دیگر نیز راه اندازی نماید.

Audio stim- EEG

Mobile EEG

سیگنال مغزی موبایل

Live-amp wireless EEG Brain product

کاربردها :

 •   ثبت سیگنالهای مغز بصورت بیسیم و بدون ژل- برپایی سریع آزمایش
 •   مطالعات علوم شناختی
 •   مطالعات مغز و اعصاب
 •   طراحی بازی کامپیوتری
 •   مطالعات مبتنی بر رابطه مغز با کامپیوتر و ماشین و کاربردهای بسیار متنوع دیگر (BMI, BCI)
 •   تعداد کانال از 8 تا 64 کانال قابل انتخاب با فرکانس نمونه برداری 1000

کاربردهای ورزشی و حرکتی 

 • ثبت در حال حرکت تند با ارتیفکت حرکتی پایین طراحی خاصی را در سیستم  EEG  باعث شده و تکنولوژی های مورد نیاز را در اختیار میگذارند.
 • ارگونومی
 • نورومارکت
 • نوروآرت
 • HSE
 • UX

انواع کلاه های ثبت سیگنال مغزی – با ژل – بدون ژل – سالینی ژئودزیک- خشک کامل – اکتیو و پسیو – کلاههای اکتیو دارای LED  برای نشان دادن میزان امپدانس ایجاد شده با پوست سر

R-Net

کلاه آب نمکی فوق العاده مناسب برای کودکان

۸-۱۶۰ کاناله

آماده سازی و پوشیدن در ۳ دقیقه

مخصوص آمپلی فایرهای مختلف brain products


 actiCAP Xpress:

کاربرد آسان، سریع، امن، قدرتمند و با کارایی بالا

سنسورهایی با سر مدور و 4 طول متفاوت راحتی بالا را تضمین می کنند و می توان آن ها را حتی در هنگامی که کپ EEG روی سر فرد قرار دارد، به آن متصل نمود. یک راه حل نهایی برای کاربردهای واقعیت مجازی و BCI.

این بسته شامل آمپلی فایر 16 کاناله V-Amp برای ثبت EEG و نرم افزار OpenViBe™ شرکت Brain Products است که با قیمتی غیر قابل رقابت عرضه می گردد.

 • الکترودهای سنسوری خشک (با 16 الکترود با سیگنال فعال ، یک الکترود مرجع و یک الکترود فعال ارت) که از مواد طلا اندود عالی ساخته شده اند و می توان بارها و بارها از آن ها استفاده کرد..
 • دو نوع سنسور که “QuickBits” نامیده می شوند، با تضمین استفاده آسان:
  – 6 سنسور تخت T – شکل
  که برای فرونتو پولار و نواحی بدون مو به کار می رود (مانند اتصال مرجع و ارت در نواحی اطراف گوش).
  – 32 سنسور قارچی شکل
  که اتصال پایدار با پوست سر را تضمین می کند حنی اگر سنسورها کاملا عمود بر جمجمه نباشند.
 • QuickBits با چهار طول متفاوت به همراه actiCAP Xpress هستند تا بهترین اتصال بین الکترودها و پوست سر را تضمین کنند- صرفنظر از تراکم مو و یا شکل فضایی سر.
 •  طول های مختلف QuickBits به راحتی توسط نوارهای رنگی شان از هم تشخیص داده می شوند. جایگاه و نوع QuickBits که برای هر شخص مورد استفاده قرار می گیرد را می توان در برگه مخصوص یادداشت کرد تا به راحتی در اندازه گیری های بعدی برای همان شخص به کار رود.
 • QuickBits به راحتی تعویض می شوند، حتی اگر کپ بر روی سر شخص باشد. کلاه الکترود با خاصیت کشسانی بالا و سوراخ های بزرگ، اجازه دسترسی آسان به الکترودها را می دهد که آماده سازی کپ را سریع تر و بدون زحمت می کند.
 • 78 سوراخ روی کپ به همراه نگه دارنده های اضافی برای الکترودها، لایه بندی کاملا انعطاف پذیری را ارائه می کند که به راحتی می تواند همه موقعیت های سیستم 20/10 را پوشش دهد.
  شما همچنین می توانید الکترودها را به سرعت از یک موقعیت به موقعیت دیگری جا به جا کنید!

کلاهک ثبت EasyCap دارای مزايای زير است:

– الکترودها تنها در هنگام ثبت به کلاهک متصل می شوند. لذا يک ست الکترود را می توان برای کلاهک های مختلف در سايزهای مختلف مورد استفاده قرار داد و از اين لحاظ استفاده از EasyCap نسبت به روش های متداول بسيار مقرون به صرفه است.
– الکترودها تنها به تعداد نياز بر روی کلاهک نصب می شوند. بدين ترتيب نويز ناشی از الکترودهای بدون استفاده برطرف می گردد.
– برحسب نياز، جابجايی محل الکترودها در هر زمان ممکن است.
– آداپتورهای مورد نياز برای اتصال الکترودها به انواع دستگاه های ثبت EEG و همچنين الکترودهای غير مغناطيسی برای ثبت EMG و PET و MRI در دسترس است.
– طول، قطر و رنگ الکترودها بر حسب نوع کاربرد قابل انتخاب است.

کلاهک ثبت EasyCap active از تکنولوژی الکترودهای فعال بهره می گيرد.

مدارات تبديل امپدانس که در داخل محفظه الکترودها تعبيه شده است، امکان ثبت سيگنال با کيفيت بالا، حتی در مقاومت های بالا را فراهم آورده است. با استفاده از EasyCap active زمان آماده سازی بيمار بطور قابل ملاحظه ای کاهش می يابد. ضمن آنکه نويز محيط و آرتيفکت های ناشی از حرکت حذف می گردند. اين کلاهک با اکثر تقويت کننده های EEG سازگار است و در صورت نياز، کانکتورهای مناسب در دسترس است.
محصولات EasyCap شامل اجزاء زير می باشند:
– کلاهک الکترود؛ ساخته شده از مواد سازگار با پوست و در اندازه های استاندارد 36 تا 62 سانتی متر.
– نگهدارنده الکترودها؛ جهت حفظ جايگاه الکترودها و جلوگيری از جابجايی الکترودها هنگام نصب.
– الکترودهای حلقوی؛ از جنس Ag/AgCl و با کيفيت بالا.