RehaCom:

این نرم افزار یک برنامه جامع است که از سیستم های کامپیوتری برای توانبخشی شناختی استفاده می کند. نرم افزار بخش غربالگری شناختی و بخش درمان شناختی دارد که توسط بخش ارزیابی تجویز میشود و بصورت هوشمند و مطابق با شرایط هر مریض درمان را ادامه میدهد. این ابزار کاربردی می تواند به کاربران در بهبود عملکردهای شناختی در حوزه های

attention (توجه)
، concentration (تمرکز)
، memory (حافظه)
Executive functions (عملکردهای اجرایی )

و سایر فعالیت های روزانه فرد کمک کند.

این نرم افزار دارای 30 ماژول به زبان انگلیسی است اما آنچه درباره این نرم افزار ارزشمند است آن است که امکان دسترسی به این ماژول ها به 21 زبان دیگر نیز امکان پذیر می باشد.

سیستم توسط گروه داج فارسی سازی شده و 100% به اتمام رسیده است و از ۱۰ مهر ۹۹ قابل نصب و راه اندازی است. 

همچنین این نرم افزار دارای امکان auto-adaptive (انطباق اتوماتیک) می باشد. بدان معنی که سطح پیچیدگی و سختی task ، باتوجه به عملکرد بیمار و پاسخگویی او به سوالات و تمرین ها به طور اتوماتیک افزایش یا کاهش می یابد. همچنین این سیستم نرم افزاری امکان رصد کردن عملکرد فرد در هنگام کار با این نرم افزار را به صورت آنلاین فراهم نموده است.

RehaCom می تواند همزمان توسط چند درمانگر و چند مراجعه کننده به کار گرفته شود. تنها کافی است برای هریک، یک پروفایل جداگانه تعریف گردد. همچنین از دیگر قابلیت های این پکیج توانبخشی این است که امکان تنظیم برخی متغیرها را برای درمانگر فراهم می کند تا به این طریق بتوان دانش و توانمندی متخصصان بالینی را نیز در راستای نرم افزار قرار داد.

از جمله این پارامترها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
-مدت زمان جلسه درمانی
-سطح آغازین تست برای شروع درمان
-میزان حساسیت به انطباق task برای هر فرد
پس از پایان تست، سیستم نتایج را در گراف ها و چارت های مختلف به درمانگر ارائه می کند.

بیشتر بدانیم

RehaMove:

این سیستم درواقع ترکیبی از تکنولوژی جامع FES این شرکت (RehaStim2) است که با دوچرخه ثابت Motomed محصول شرکت Reck ادغام شده است. این سیستم به افراد دارای ضعف در اندام های فوقانی و تحتانی و یا کسانی که که دچار فلج هستند این امکان را می دهد که با تحریک الکتریکی کوچک و کنترل شده ای که توسط دستگاه FES به عضلاتشان اعمال می شود، پدال ها و یا دسته های یک دوچرخه ثابت را به حرکت درآورند.

این سیستم دارای 8 کانال برای تحریک 8 عضله به وسیله الکترودهای پدی چسب دار می باشد. پس از شروع برنامه training، دستگاه موقعیت پدال پایی یا دسته ی دستگاه را تشخیص داده و به منظور ایجاد حرکت در دست ها یا پاها، تحریکات را به گونه ای منظم و با یک ترتیب مشخص به عضلات می فرستد. این دستگاه به طور گسترده در بیماران متعددی به کار گرفته می شود که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد. افراد دارای صدمه در ستون فقرات، افراد دچار ALS ، MS و یا پارکینسون و یا سایر بیماری های نورولوژیکی.

همچنین باید توجه داشت که این سیستم نباید برای افراد دارای صرع یا کسانی ک دارای ایمپلنت های فلزی و یا پیس میکر نزدیک به محل تحریک هستند و نیز کسانی که سابقه شکستگی پا، پوکی استخوان و یا اسپاسم شدید هستند، به کار گرفته شود.

RehaGait:

این سیستم یک ابزار تحلیلی Gait است که به صورت بی سیم و همراه با یک تبلت پرتابل که تحت ویندوز کار می کند به کار گرفته می شود. بندهای چرمی این ماژول، به تحلیلگر اجازه می دهد تا داده های جامعی را به منظور بررسی عملکرد حرکت در افراد دارای پارکینسون و یا کسانی که تحت مراقبت های ارتوپدی بوده و یا نحوه راه رفتن آنها ارزشمند است، به دست آورند. این سیستم دارای قابلیت تصحیح آزمایش و مشاهده روند نتایج و سیستم گزارش دهی می باشد. انعطاف پذیری این سیستم به درمانگر اجازه می دهد تا اندازه گیری های خود را به گونه ای دقیق و سریع نه تنها در شرایط کلینیکی بلکه در شرایط عادی و روزمره ی بیمار به دست آورد.

RehaDigit:

این سیستم برای توانبخشی دست و انگشتان طراحی شده است.

گروه هدف:

متخصصین کاردرمانی و یا فیزیوتراپیست ها

 کاربرد بالینی:

نقص های عملکردی انگشتان و دست در اثر موارد زیر پیش می آید:
-سکته
-ضربه مغزی
-پارکینسون
-آسیب های دیگر که همراه با محدودیت های عملکردی باشند
اثرات درمانی:
-حرکت انگشتان
-کاهش گرفتگی عضلات (کاهش اسپاسم)
-درمان کوتاه شدن عضله
-فعال سازی ادراک حسی
-بازسازی حرکت طبیعی