Ethovision

اتویژن

EthoVision XT یک  سیستم اتوماتیک ثبت فعالیت و حرکت  ( سرعت – میزان جابجایی- فعالیت …) حیوانات است. از جمله عملکردهای این سیستم توانایی ردیابی نقطه بینی و ابتدای دم rate وmice و اندازه گیری طول بدن این حیوانات است.این موارد فقط دو نمونه از مثالهایی است که EthoVision XT به شما ارائه می دهد.

چرا باید از EthoVision XT استفاده کنیم :

• چیزی بیشتر از یک ردیابی ساده حیوانات

EthoVision XT عملکردهای بیشتری نسبت به یک سیستم ردیابی ساده حیوانات به شما ارئه می دهدبه دلیل اینکه این سیستم به شما امکان تعین نقطه بینی حیوان را می دهد،شما قادر خواهید بود که فاصله این نقطه را از شیئی مورد نظر حساب کنید.به این ترتیب شما قادر به انجام تستهای ویژه ای به صورت اتوماتیک خواهید بود مانند تست شناسایی اشیاء جدید توسط حیوان ،در عین حال با اندازه گیری پارامترهای طول حیوان و تحرک حیوان نیز میتوان رفتارهای جستجوگرانه و حرکت حیوان را به صورت اتوماتیک بررسی کرد.

• مشاهدات قابل اعتماد تحت شرایط مختلف

EthoVision XT دائما مطابق شرایط زمینه اصلاح می شود به طوریکه هنگام تغیر زمینه محیط آزمایش در طی مشاهده، حیوانات شما هنوز هم به صورت دقیق ردیابی خواهند شد.

• مشاهدات رفتاری گسترده

EthoVision XT را می توان برای تمام نیازهای شما setup کرد.شما می توانید EthoVision XT رادر هر گونه مازی برای ردیابی حیوان به کار ببرید و بدون محدودیت می توانید پارامترهای قابل اندازه گیری را انتخاب کنید و سرانجام تمام آزمایشات یا قسمتی از آنها را برای آنالیز انتخاب کنید.

روش جدید و قابل اعتماد تشخیص حیوان:

چند تا از سیستمهای تحقیقاتی در مقابل تغییرات شرایط زمینه ای خطا دارند که باعث مشکل شدن ردیابی اتوماتیک ویدیویی می شود.تداوم ردیابی پس از ادرار کردن حیوان نیز میتواند باعث ایجاد خطاهایی شود که در نتایج تحقیق شما تاثیر گذار است.هنگام ردیابی حیوانی که داخل خاک اره قرار دارد زمینه ممکن است به دلیل ایجاد حفره توسط حیوان تغییر کند.روش شناسایی حیوان که در EthoVision XT استفاده می شود شما را مطمئن می سازد که حیوانات شما به صورت قابل اعتمادی ردیابی می شوند حتی هنگامی که شرایط زمینه ای تغییر کند.

مقرون به صرفه بودن با روش ماجولار:

روش ماجولار EthoVision XT این سیستم را از نظر هزینه برای شما قابل انعطاف و دارای قابلیت ارتقاء در آینده می سازد.سیستم ما از یک سیستم پایه ردیابی ویدیویی ساده تا یک سیستم کامل در دسترس شما می باشد. سیستم پایه ردیابی را میتوان با ماجول های زیر توسعه داد :
• ماجول شناسایی نفاط متعدد بدن : شما را قادر به ردیابی نقاط بینی،قاعده دم و مرکز بدن rat و mice می کند.پارامتر طول بدن و حرکت را میتوان برای اندازه گیری اتوماتیک رفتارهای جستجوگرانه وحرکتی به کار برد.
• ماجول فیزیولوژیک : داده های فیزیولوژیک همزمان را هماهنگ کرده و آنها را در صفحه کامپیوتر شما نشان می دهد.
• ماجول دارای چندین ناحیه آزمایش : به شما اجازه میدهد تا صد حیوان را به صورت همزمان مورد ردیابی قرار دهید.

ما از مشاوره،ارائه خدمات وراه اندازی setup تحقیقاتی شما استقبال می کنیم. Noldus خدمات گسترده ای را به شما ارائه می کند : مشاوره قبل از خرید، آموزش، راه اندازی، خدمات مشاوره ای و حمایت های فنی برای کامل کردن setup شما .

ما همچنین محصولات متنوع دیگری را به شما ارائه می کنیم از قبیل:

    • Maze های مختلف

• Open filed های مختلف

• دوربین های ویدیویی

EthoVision XT همراه با یک راهنمای مرجع به شما تقدیم می شود و شما می توانید اطلاعات اضافی رانیز از سایت ما کسب کنید.

ethovision

Observer

Observer چیست؟

Observer یک ابزار تخصصی ثبت وقایع برای جمع آوری، آنالیز، ارائه و مدیریت داده های مشاهده ای می باشد. این دستگاه ثبت را آسان و دقیق انجام می دهد و در زمان مصرفی برای رونویسی داده ها صرفه جویی می کند.
Observer یک راه حل که با بودجه و نیازهای تحقیقی شما متناسب است را پیشنهاد می دهد. در سه ترکیب موجود است: زمانی که شما به مشاهدات زنده از یک مکان ثابت نیاز دارید (Observer basic ) ، مشاهدات جزئی با آزادی حرکت برای جمع آوری داده ها (The observer mobile ) ، و یا ثبت کردن از یک ویدئو (The observer Video-pro ) . انعطاف پذیری آن، Observer را یک راه حل کامل برای محققین علوم رفتاری امروزه ، میسازد.

 

چرا استفاده از Observer  استفاده کنیم؟

• Observerسازگاری بالا:

برای هرنوع مطالعه مشاهده ای مناسب است. همه روشهای نمونه گیری استاندارد (focal, instantaneous, one-zero, adlib ) ، و روشهای ثبت انجام  می شوند. هر نوع الگوی کدگذاری، از یک دسته چندتایی تا ethogram چند-سطحی، می تواند آماده سازی و پیاده سازی شوند.

• ورود آسان داده ها:

رابط کاربری ، سیستم را برای ایجاد یک سازوکار بهینه برای آزمایش تان، آسان می سازد. جمع آوری راحت داده ها با استفاده از key board یا mouse در وقت ارزشمند صرفه جویی کرده و به شما اجازه می دهد که روی مشاهداتتان بیشتر تمرکز کنید.

• قابلیت اطمینان پذیری تحت هر شرایطی:

برای جمع آوری داده ها در بیرون از آزمایشگاه  استفاده از کامپیوترهای دستی و موبایل که می تواند در برابر لرزش، گردو غبار و رطوبت بالا مقاومت کند، observer mobile بهترین راه حل را به شما پیشنهاد می کند.

• آنالیز قوی:

نتایج را در جداول Time-event ، طرح ها یا خلاصه وقایع، ببینید.

• بیشتر از همه:

server video pro به شما اجازه کدگذاری رفتارها از خیلی از فرمت های ویدئویی، شامل VCR های time-lapse و آخرین قالب بندی های  digital media file را می دهد. شما می توانید ویدئو کلیپهای highlight  را فقط با  چند کلیلک ایجاد کنید.

 

رقابت در پرندگان دریایی برای غذا

هرچند خیلی از حیوانات اغلب در قالب گروهی تغذیه میکنند، نمایش تغذیه کنندگان دیگر ممکن است نامساعد باشد. سرعت جذب غذا توسط دیگران، در نتیجه کاهش منابع غذا یا واکنشهای اجتماعی (درگیری) ، ممکن است به طور منفی ( نزولی ) تحت تاثیر باشد. به عنوان یک نتیجه ، حتی دسته هایی با صید بالا ممکن است که نامناسب بشوند.

برای مطالعه اثر تراکم پرندگان و فهم مکانیسمهای رفتاری متضمن این اثر، رفتار تغذیه ای پرندگان خاصی در تعداد متنوعی از تغذیه کنندگان ، روی نوارهای ویدئویی ضبط شد. Observer video-pro برای مشاهده رفتارهای تغذیه ای و موفقیت و همچنین واکنشهای اجتماعی بین پرندگان در حال غذا خوردن، استفاده شد. این یک آنالیز جزئی از اجزائ رفتاری گوناگون را مجاز ساخت.

Research on zebrafish

zebrafisheسیستم های کامل:

این روزها استفاده از لارو و جنین zebrafish در مطالعات نوروساینس بسیار مرسوم است.

Daniovision نمونه ای از یک سیستم عالی برای دستگاه all-in-one است که شامل ابزار و نرم افزار بوده و یک محیط کنترل شده ی کامل را برای تست فراهم می کند.

Mazeها و arenaها:

مازهای متعددی در تحقیقات درباره ی zebrafish بررسی شده و به خوبی معتبر دانسته شده است.

به عنوان مثال T-maze، plus maze، Sociability test و Open field. در این قسمت Mazeها و arenaهایی ارائه شده است که دارای کیفیت بالا بوده و اختصاصاً برای تحقیق دربارهی Zebrafish طراحی شده اند و همراه، سیستم Ethovision XT videotracking استفاده می شود. همچنین امکان قرار دادن آنها برروی یک IR backlight به منظور ایجاد شرایط بهتر برای مسیر یابی نیز وجود دارد.

پکیج پیشنهادی Noldus:

پکیج پیشنهادی این شرکت، ترکیبی جذاب از موارد زیر است:

نرم افزار Ethovision XT videotracking که از قبل برروی کامپیوتر نصب می گردد، یک دوربین دیجیتال IR_ sensetive، یک IR_backlight که در صورت تمایل اضافه می شود، maze و test arena و سایر ابزارهایی که در حوزه قسمت های رفتار مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آنها می توان به T_maze test و tank diving test اشاره نمود.

Catwalk

catwalk xtاین سیستم یک ابزار کامل برای ارزیابی کمَی ردپا و عملکرد موتوری در rat ها و موش ها می باشد.

چرا محققین از این دستگاه استفاده می کنند؟

– سادگی در استفاده پشتیبانی و راه اندازی

– داده های دقیق و مناسب برای مطالعه

– تعیین مسیر رد پا و نحوه گام برداشتن در حرکات آزادانه ی حیوانات

– تشخیص ردپاهای حقیقی و نحوه توزیع وزن بدن

– مطاله تمامی جزئیات

– بکار گرفته شده در تحقیقات کارشناسی شده

دستگاه چگونه کار می کند؟

دستگاه CAtwalk XT یک ابزار با حساسیت بالاست که در زمینه ی ارزیابی نحوه گام برداشتن وحرکت بکار می رود. در این دستگاه rat یا mouse آزادانه یک صفحه ی شیشه ای و به سمت یک جعبه هدف حرکت می کند و ردپای او ثبت می شود. این دستگاه رد پاها را قابل نمایش کرده و شاخص های آماری مربوط به ابعاد پا و زمان و ارتباط فاصله ی بین ردپاها را محاسبه می کند.

چه کسانی از این دستگاه استفاده می کنند:

دستگاه آنالیز نحوه ی گام برداشتن Catwalk XT، در بسیاری از تحقیقات و تستهای آزمایشگاهی که مرتبط با بیماری ها و آسیب های نورولوژیک است استفاده می شود. از جمله این موارد می توان به جراحات مرتبط، سیستم عصبی، آرتروز، سکته، پارکینسون و مشکل در ناحیه مخچه که باعث امکان کنترل حرکات بدن از بین برود، آسیب های ناشی از ضربه های مغزی، آسیب های اعصاب محیطی وغیره اشاره کرد.

Erasmusladder

ErasmusLadderاین دستگاه یک سیستم کامل برای ارزیابی عملکرد موتوری و motor learning در موش ها می باشد.

 چرا محققین از این دستگاه استفاده می کنند؟

– روش مطمئن، حساس و سریع

– ارزیابی عملکرد موتوری و motor learning در موش ها

– طراحی ویژه برای آزمودن عملکرد مخچه

– اتوماتیک و غیر تهاجمی و آسان در استفاده

– یک سیستم کامل: نرم افزار، سخت افزار

 

 

این دستگاه چگونه کار می کند؟

این دستگاه شامل یک نردبان افقی بین دو جعبه هدف می باشد موش این نردبان را طی می کند و پله های حساس آن، به سیستم اجاره ی اندازه گیری زمان و طول گام ها، یافتن گام های اشتباه، گام های عقب و پرش ها را در یک تست می دهد تستی که در آن عملکرد مخچه، بوسیله ی یک مانع بالا رونده سنجیده می شود.

چه کسانی از این دستگاه استفاده می کنند؟

این سیستم دستگاهی برای بررسی عملکرد موتوری و motor learning است و به طور خاص برای محققینی کاربد دارد که برروی مخچه، بیماری های آن و مواردی مانند مدل های پارکینسون بکار گرفته می شود. همچنین این دستگاه در حوزه ی مدل های اوتیسم در موشها نیز استفاده می شود.