نورومارکتینگ به چه معناست؟


سمینار نورومارکتینگ با حمایت داج برگزار شد


نورومارکتینگ

بازاریابی برپایه علوم اعصاب یا بازاریابی عصب شناختی یا بازاریابی عصبی ، همه از ترکیب علم عصب شناسی و بازاریابی بوجود امده و می تواند به عنوان زمینه مطالعاتی که علوم اعصاب، علوم شناختی و روانشناسی (علوم رفتاری) را به بازاریابی سنتی پیوند می زند تعریف گردد. هدف نورومارکتینگ فهم و تجزیه و تحلیل آن چه برای ذهن مخاطبین هنگام رو به رو شدن با محرکهای بازاریابی همچون محرک های مرتبط با محصولات یا تبلیغات … روی می دهد، است.

بنابراین می توان گفت دست آورد این علم فهم بهتر رفتار خریدار برای بهینه سازی رابطه بین عرضه و تقاضا است.

آنچه باید بدان توجه داشت این است که پاسخ مصرف کنندگان به پیامهای بازرگانی یا به عبارتی محرکهای مارکتنیگ، کاملا شناختی و عقلانی نیست و مبتنی بر انواع مختلفی از احساسات است؛ به همین دلیل است که امروزه مفاهیم بازاریابی عاطفی، تجربی و احساسی به عنوان زمینه های محبوب در بازاریابی، در حال گسترش هستند.

حوزه های خدمات گروه علمی داج در زمینه نورومارکتینگ

کمپین و پیام بازرگانی و تبلیغات

کمپین بازاریابی دیجیتال و سایت اینترنتی

کمپین ، برنامه و رسانه های اجتماعی

تجربه و رفتار مشتری ، مصرف کننده و مخاطب

1. برگزاری دوره های آموزشی:

از آنجا که امروزه بازاریابی خود به حوزه ای علمی تبدیل شده و فعالان این زمینه به لزوم کسب آگاهی نسبت به تصمیمات ناخودآگاه مشتری واقف هستند، دپارتمان نورومارکتینگ داج، تا به امروز 10 کارگاه در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و مرکز آموزش داج برگزار کرده است و آمادگی دارد تا کارگاههایی را به سفارش شما برگزار نماید. این دوره ها می تواند شما را با علم روز در حوزه بازاریابی و بازاریابی عصبی (نورومارکتینگ) و ابزار سنجش مربوطه آشنا کرده و تاثیر شگرفی در کسب و کارتان ایجاد نماید.
اگر شما در یکی از حوزه های زیر فعالیت می کنید، بی شک این دوره ها می تواند برای شما موثر و کارآمد باشد.

مخاطبان:
جامعه شناسان، متخصصان علوم اجتماعی، روانشناسی، فنی مهندسی (مهندسین پزشکی، هوش مصنوعی، طراحان محیط زیست، شهرسازی، معماران و…)، محققین مدیریت و اقتصاد، متخصصان علوم اعصاب شناختی، محقیقن حوزه حقوق و جزا، هنرمندان، بازاریابان، تحلیل گران بازار،شرکتهای تبلیغاتی، رسانه ای، کلیه شرکت ها و کارخانه جات تولیدی و ارائه کننده محصول از هر نوع و عموم افراد علاقه مند به نورو مارکتینگ.

2. آنالیز محصول یا خدمات شما برای جذابیت بصری (دیداری) و همچنین با استفاده از سیگنالهای بیولوژیک برای هیجان و پاسخ ناخودآگاه مغز :

از جمله دیگر امکاناتی که این دپارتمان ارائه می دهد، آنالیز دیداری محصول یا خدمات شماست.
در ابتدا با توجه به نیاز مطرح شده از طرف شما، پروژه ای توسط متخصصان ما در این حوزه، تعریف می شود سپس محصول یا خدمات به گروهی از مخاطبان هدف ارائه شده و نتایج آن به صورت آنالیزهای دیداری، سیگنالهای فیزیولوژیک از جمله سیگنال مغزی تحلیل می شود و در انتها نتایج به شما ارائه خواهد شد.

3. آنالیز محصول یا خدمات + ارائه راهکار برای بهینه سازی نتایج:
در این شرایط، دپارتمان علاوه بر طراحی پروژه نورومارکت و پیاده سازی و آنالیز آن، با همکاری متخصصان خود در این حوزه راهکارهایی را به شما ارائه می دهد که نه تنها هزینه های مالی تان بهینه شود بلکه میزان توجه مخاطبان مورد نظرتان نیز افزایش یابد در اصل در این نحوه همکاری شما می توانید پروژه نورومارکتینگ خود را از اولین گام تا رسیدن به نتایج و بهینه سازی آنها به طور کامل به گروه علمی داج بسپارید.

4. فروش سیستمها و تجهیز آزمایشگاه نورمارکتینگ ، آزمایشگاه اقتصاد رفتاری و UX – آزمایشگاه شبکه های اجتماعی 

در 18 سال گذشته آزمایشگاههای زیادی در زمینه مطالعات نوروساینس و نورومارکتینگ توسط گروه علمی داج راه اندازی شده است – بطور اختصاصی آزمایشگاه نورومارکتینگ (کسب و کار)   دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ، بانک ملت و سازمان صدا و سیما از نمونه های آخر این فعالیت میباشند. اگر پروژه های شما  دراز مدت هستند و فراوانی نسبتا بالایی دارد ما توصیه می کنیم خودتان آزمایشگاه داشته باشید، شما با ارزش ترین آموزشها را رایگان از ما دریافت خواهید کرد.

اگر علاقه مند هستید که برای شروع ، این نوع تحقیقات و سنجه ها  را تجربه کنید بهتر است از خدمات آزمایشگاهی ما استفاده کنید.