نرم افزار توانبخشی REHACOM

این نرم افزار یک برنامه جامع است که از سیستم های کامپیوتری برای توانبخشی شناختی استفاده می کند. این ابزار کاربردی می تواند به کاربران در بهبود عملکرد در حوزه های Attention (توجه)، Concentration (تمرکز)، Memory (حافظه)، Perception (ادراک) و سایر فعالیت های روزانه فرد کمک کند.
این نرم افزار دارای ۳۰ ماژول به زبان انگلیسی است اما آنچه درباره این نرم افزار ارزشمند است آن است که امکان دسترسی به این ماژول ها به ۲۱ زبان دیگر نیز امکان پذیر می باشد. همچنین این نرم افزار دارای امکان Auto-Adaptive (انطباق اتوماتیک) می باشد. بدان معنی که سطح پیچیدگی و سختی Task ، باتوجه به عملکرد بیمار و پاسخگویی او به سوالات و تمرین ها به طور اتوماتیک افزایش یا کاهش می یابد. همچنین این سیستم نرم افزاری امکان رصد کردن عملکرد فرد در هنگام کار با این نرم افزار را به صورت آنلاین فراهم نموده است.
RehaCom می تواند همزمان توسط چند درمانگر و چند مراجع به کار گرفته شود. تنها کافی است برای هریک، یک پروفایل جداگانه تعریف گردد. همچنین از دیگر قابلیت های این پکیج توانبخشی این است که امکان تنظیم برخی متغیرها را برای درمانگر فراهم می کند تا به این طریق بتوان دانش و توانمندی متخصصان بالینی را نیز در راستای نرم افزار قرار داد.

استفاده برای متخصصان
RehaCom به صورت گسترده توسط neuropsychologists، کاردرمانی و پزشکان در مراکز توانبخشی، بیمارستان ها و درمانگاه (عمومی و خصوصی) استفاده می شود. در حال حاضر RehaCom در ۹۵ درصد کلینیک های توانبخشی آلمان و در سراسر جهان از جمله اروپا و آسیا استفاده می شود.

استفاده از اینترنت
RehaCom همواره از اینترنت استفاده می کند. درمانگران می توانند مدول هایی را برای بیماران خود تجویز کنند، مانع پیشرفت و تغییر وظایف خود با نظارت از راه دور شوند. این به خصوص از طرف پزشکان شغلی که در جامعه کار می کنند و مناطق وسیعی را پوشش می دهند یا مایل به بهبود درمان بیمار خود هستند، اهمیت دارد.

استفاده برای بیماران
RehaCom دارای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی است، اما بیشترین استفاده را از کسانی که آسیب مغزی به دست آورده اند، از جمله سکته مغزی. این را می توان از مراحل حاد ترین استفاده کرد، تمام راه را از طریق بهبودی آن. RehaCom همچنین می تواند برای کسانی که با مشکلات MS، ADHD، افسردگی و Visual Field درگیر هستند مفید باشد.

هیچ مانعی برای استفاده از سیستم RehaCom وجود ندارد.