داج

 

نورومارکتینگ به چه معناست؟

 نورومارکتینگ از ترکیب علم عصب شناسی و بازاریابی بوجود امده و می تواند به عنوان زمینه مطالعاتی که علوم اعصاب، علوم شناختی و روانشناسی (علوم رفتاری) را به بازاریابی سنتی پیوند می زند تعریف گردد. هدف نورومارکتینگ فهم و تجزیه و تحلیل آن چه برای ذهن مخاطبین هنگام رو به رو  شدن با محرکهای بازاریابی همچون محرک های مرتبط با محصولات یا تبلیغات مانند مارکها... روی می دهد، است.  

 بنابراین می توان گفت دست آورد این علم فهم بهتر رفتار خریدار برای بهینه سازی رابطه بین عرضه و تقاضا است.

آنچه باید بدان توجه داشت این است که پاسخ مصرف کنندگان به پیامهای بازرگانی یا به عبارتی محرکهای مارکتنیگ، کاملا شناختی و عقلانی نیست و مبتنی بر انواع مختلفی از احساسات است؛ به همین دلیل است که امروزه مفاهیم بازاریابی عاطفی، تجربی و احساسی به عنوان زمینه های محبوب در بازاریابی، در حال گسترش هستند.

حوزه های خدمات گروه علمی داج در زمینه نورومارکتینگ

  • کمپین و پیام بازرگانی و تبلیغات
  • کمپین بازاریابی دیجیتال و سایت اینترنتی
  • کمپین ، برنامه و رسانه های اجتماعی
  • تجربه و رفتار مشتری ، مصرف کننده و مخاطب
 

 

1. برگزاری دوره های آموزشی:
از آنجا که امروزه بازاریابی خود به حوزه ای علمی تبدیل شده و فعالان این زمینه به لزوم کسب آگاهی نسبت به تصمیمات ناخودآگاه مشتری واقفند، دپارتمان نورومارکتینگ داج، تصمیم به برگزاری دوره هایی در این زمینه نموده است. این دوره ها می تواند شما را با علم روز در حوزه بازاریابی و بازاریابی عصبی (نورومارکتینگ) آشنا کرده و تاثیر شگرفی در کسب و کارتان ایجاد نماید.
اگر شما در یکی از حوزه های زیر فعالیت می کنید، بی شک این دوره ها می تواند برای شما موثر و کارآمد باشد.

مخاطبان:
جامعه شناسان، متخصصان علوم اجتماعی، روانشناسی، فنی مهندسی (مهندسین پزشکی، هوش مصنوعی، طراحان محیط زیست، شهرسازی، معماران و...)، محققین مدیریت و اقتصاد، متخصصان علوم اعصاب شناختی، محقیقن حوزه حقوق و جزا، هنرمندان، بازاریابان، تحلیل گران بازار،شرکتهای تبلیغاتی، رسانه ای، کلیه شرکت ها و کارخانه جات تولیدی و ارائه کننده محصول از هر نوع و عموم افراد علاقه مند به نورو مارکتینگ.

برای ثبت نام در دوره نورومارکتینگ کلیک کنید.


2. آنالیز محصول یا خدمات شما به صورت دیداری و با استفاده از سیگنالهای بیولوژیک:
از جمله دیگر امکاناتی که این دپارتمان ارائه می دهد، آنالیز دیداری محصول یا خدمات شماست.
در ابتدا با توجه به نیاز مطرح شده از طرف شما، پروژه ای توسط متخصصان ما در این حوزه، تعریف می شود سپس محصول یا خدمات به گروهی از مخاطبان هدف ارائه شده و نتایج آن به صورت آنالیزهای دیداری، سیگنالهای فیزیولوژیک از جمله سیگنال مغزی تحلیل می شود و در انتها نتایج به شما ارائه خواهد شد.
2low person


3. آنالیز محصول یا خدمات + ارائه راهکار برای بهینه سازی نتایج:
در این شرایط، دپارتمان علاوه بر طراحی پروژه نورومارکت و پیاده سازی و آنالیز آن، با همکاری متخصصان خود در این حوزه راهکارهایی را به شما ارائه می دهد که نه تنها هزینه های مالی تان بهینه شود بلکه میزان توجه مخاطبان مورد نظرتان نیز افزایش یابد در اصل در این نحوه همکاری شما می توانید پروژه نورومارکتینگ خود را از اولین گام تا رسیدن به نتایج و بهینه سازی آنها به طور کامل به گروه علمی داج بسپارید.
babak n mohsen low


4. فروش یا اجاره دستگاههای مسیر یاب چشم یا ثبت سیگنال های فیزیولوژیک:
از دیگر خدماتی که امکان ارائه آن در دپارتمان نورومارکتینگ داج وجود دارد، فروش و یا اجاره دستگاههای مسیر یاب چشم یا ثبت سیگنالهای فیزیولوژیک به متخصصان و تحلیلگران این حوزه می باشد. 

تجربیات تحقیقاتی با ردیاب چشمی (Eye Tracker)

 

۱. استفاده از Eye tracker به منظور آنالیز Gaze pattern در ورزش موج سواری

۲. استفاده از دستگاه مسیریاب چشم برای تشخیص اتیسم

۳. ردیابی مسیر چشم (eyetracking) میتواند، سوگیری توجه (attentional bias) را در افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی (social anxiety) نشان دهد.

۴. مسیریابی مردمک به دو شیوه bright (روشن)و dark(تیره)

۵.  ردیاب چشم به عنوان یک ابزار سنجش بسته بندی و شلف بندی

۶. سیستم ردیاب چشم میزان اثرگذاری یک تیزر تبلیغاتی را که برند در طول آن به طور مکرر نمایش داده می شود، بررسی می کند.

۷. نورومارکتینگ و استراتژی های بازاریابی